תיקון רטיבות בקיר

יוסי הנדימן מומחה תיקון רטיבות בקיר לכל סוגי עבודות במחירים משתלמים לגבס לקירות בבית ולמשרד תיקון יבוש כמו חדש .
זיהוי הנזילה יכול להיות קשה מכיוון שהיא עשויה לא להיות ממש מעל האזור שנפגע. לפעמים, מים יעברו לאורך משטח חיצוני, כמו צינור, ויגרמו נזק רחוק מהמקור המקורי. כדי למצוא את המיקום המדויק של הנזילה, על בעלי בתים לפנות לקבלן נזקי מים שיבדוק את התקרה לאיתור נזקים וימליץ על דרך הפעולה הטובה ביותר. במקרה זה, הדליפה יכולה להיות נזילת חריר קטנה שנגרמה מחדר אמבטיה מעל.

תיקון רטיבות בקיר דולפת

בראש ובראשונה, תיקון תקרה דולפת משמעו איתור מקור הבעיה. הדליפות בשלבים המוקדמים מכוסות לעתים קרובות היטב, כך שיכול להיות קשה לגלות אותן. עם זאת, אם שמתם לב לטפטוף בחדר, תוכלו לחפש סימנים כמו כתמי רטיבות, טיח מתפורר או כתמים בצבע קפה. אם אינכם מוצאים סימנים ברורים, זה הזמן לקרוא לאינסטלטור.

תקרה דולפת עלולה לגרום לכמות גדולה של נזק לביתכם ואף לפגוע בבטיחותם של מי שנמצא בפנים. אם לא מטופלים, מים עלולים להוביל לסלע רטוב ולקיר יבש ולתקרה מתפוררת.
תקרות דולפות גם מקדמות את הצמיחה של עובש, אשר מסוכן מאוד לבריאותכם. מסיבה זו, תיקון תקרה דולפת יכול להיות משימה קשה ומבולגנת. הנה איך להתחיל:

התחל בהסרת כל הפריטים והריהוט הרופפים מהחדר. אם אפשר, השתמש במטלית או ברזנט כדי לספוג את המים והפסולת.
אם אין לכם כלים או לא רוצים להוציא יותר מדי, הזמינו אינסטלטור. רוב חברות השכרת הציוד מספקות צינור. אם אינך יכול לרכוש אחד מהפריטים הללו, תוכל לשכור אחד בחנות שיפוץ בית.
תיקון רטיבות בתקרה

הכנת משטח התקרה לפני תיקון רטיבות בקיר

לאחר שקבעתם שיש נזילה, השלב הבא הוא הכנת משטח התקרה. ייבוש יסודי של האזור חיוני לפני שמתחילים. פרשו יריעות כדי להגן על רהיטים ורצפות, והשתמשו במאווררים כדי לייבש את האזור. זכור כי יש לייבש את התקרה מלמעלה ומתחת. זה יבטיח שהשכבה החדשה של קיר גבס תיצמד לתקרה שמסביב. אם אתה יכול, התקן תנורי חימום כדי להאיץ את תהליך הייבוש.

בהתאם לחומרת הנזק, ייתכן שיהיה צורך להחליף את כל התקרה או לתקן רק את האזורים הפגועים. אם זה לא חמור מדי, ייתכן שתוכל לתקן את הנזילה בעצמך ולא לדרוש שיפוץ מלא. עם זאת, אם הוא נרחב, ייתכן שיהיה עליך להחליף את הבידוד והעץ. שיוף התקרה יסיר בליטות ואזורים אחרים שאינם תואמים את שאר המשטח. לאחר מכן, תוכל למרוח צבע או פריימר על האזור המתוקן.

בזמן שאתם מכינים את המשטח לתיקון הלחות בתקרה, כדאי לקחת בחשבון גם את סוג הצבע וסוג המשטח שיכוסה. אם משטח התקרה אינו מוצק, מומלץ לשקול שימוש בצבע תקרה, שהוא זול יותר מחומרים אחרים. עם זאת, חשוב גם לשים לב שצבע ושפכטל רק יסתירו את הכתמים הקיימים, לא יכסו אותם. כדאי גם להסיר כל רהיט קיים במידת האפשר. אם אינך מתכוון להסיר רהיט כלשהו, ​​השתמש בסרט פוליאתילן מוצק לכיסוי הרצפה והקירות. ניתן גם לשקול את סוג התקרה וכמות הנזק. הסיבה העיקרית לדליפה יכולה להיות הצינורות שנקרעו או שאינם מתפקדים כראוי. סיבה נוספת עשויה להיות השכנים שגרים מעליכם. ניתן להתקין חיווט חשמלי מעל התקרה,
שירותי של יוסי הנדימן:

  • תיקון רטיבות בתקרה בבית ובמשרד
  • יוסי מומחה תיקון רטיבות בקיר גבס
  • שירותי תיקון תקרה אחרי רטיבות
  • תיקון רטיבות קפילארית
  • בעל ניסיון רב תיקון קירות לאחר חדירת רטיבות
  • יוסי מתמחה תיקון קיר לאחר רטיבות

מציאת נזילה

דליפה קטנה יכולה להיות סימפטום לבעיה גדולה יותר. אם אתה רואה טבעת מים על התקרה, ייתכן שקיר הגבס נפול והצבע מבעבע. אם יש ריקבון או נזק מבני אחר, עלול לצמוח עליו עובש. במצב כזה, זיהוי הגורם השורשי יכול לעזור לך להחליט כיצד להמשיך. בררו את סיבת הנזילה על ידי בדיקת התקרה.

כדי לזהות את מקור הנזילה, יש למדוד את כמות הרצפה הניתנת למגורים מעל שטח הנזילה. נסו להעריך את המרחק מהתקרה לקירות. אם יש לכם חדר אמבטיה ישירות מעל התקרה, אז אתם יכולים לחפש את צינורות האינסטלציה שמספקים מים לחדר האמבטיה. אם אתה מוצא את הצינורות הללו, מקור הדליפה הוא ככל הנראה בקווי אספקת המים או הניקוז. כדי לקבוע איזה צינור דולף, בדוק את האזורים מתחת לתקרה כדי לקבוע את מקור הנזילה.

אם מצאתם מקור לנזילה מעל הנזילה, נסו לבדוק גם את האזור שמסביב. חפש כתמים כהים של רטיבות ליד אזורי התאספות מים. בדוק מקומות ליד חלונות צוהר, ארובות ומפרקי גגות. אולי כדאי גם להשתמש בפנס כדי לאתר את מקור הנזילה. הסתכל על האזור הפגוע עם פנס. אם אתה רואה נקודה שצבעה בהיר או כהה, סביר להניח שיש דליפה.
איך לתקן קיר עם רטיבות

ייבוש התקרה לפני עבודה של תיקון רטיבות בקיר

ראשית, עליך לייבש את האזור. בהתאם לכמות המים, תהליך הייבוש עשוי להימשך שבועיים עד ארבעה שבועות. כדי להימנע ממחזור בלתי פוסק של ייבוש ותיקון, תחילה עליך לחקור את סיבת הנזילה. אם לא תגלו את סיבת הנזילה, ייתכן שתצטרכו לחתוך את החלקים הרוויים של התקרה ולהחליף אותם בחדשים. במקרים מסוימים, התהליך עשוי לדרוש חיתוך של קיר הגבס.

לאחר שהאזור הפגוע התייבש, השתמש בתרכובת מפרקים כדי לתקן את החור. יש לערבב אותו במחבת בוץ לפני יישום על האזור הפגוע. המתן לפחות 15 דקות לפני מריחת השכבה הבאה של תרכובת המפרק. יש למרוח תחילה פריימר. הניחו לתרכובת המפרק להתייבש לפחות 10 דקות לפני מריחת השכבה השנייה. אם יש פגמים, שיוף עם גוש שיוף או מטלית לחה.

לאחר ייבוש האזור, יש לאתר את מקור הנזילה. לאחר מכן, עליך לתקן את מקור המים כך שלא תתמודד עם בעיות עתידיות. אם אתה מוצא את מקור הנזילה, אתה יכול להשתמש ביריעות כדי להגן על הרצפה והרהיטים שלך. כדי לייבש את התקרה, אתה יכול להשתמש במגבות ומאווררים כדי לדחוף החוצה את הלחות. זכרו לייבש את כל השטח, כולל השטחים שמעל ומתחת לתקרה.
עוד שירותים של יוסי הנדימן:
שירות עבודות של הנדימן תל אביב
מומחה תליית טלויזה על קיר גבס

צמיחת עובש

ישנם מספר גורמים לרטיבות בתקרה ולגידול עובש. לעתים קרובות, המים כלואים, וזה יוצר כר גידול לעובש. חדירת מים יכולה להיות מגג דולף או צנרת גרועה. ללא קשר לסיבה, ככל שיש יותר לחות באזור, כך גדל הסיכוי שיצמח עובש. צינור פרוץ עלול להתרחש בכל עת, ועלול לגרום לנזק חמור לתקרה, לקירות ולריצוף.
נבגי עובש יכולים לגרום לאנשים לחלות אם הם נושמים אותם פנימה.

למרבה המזל, ישנן מספר דרכים לנקות תקרות. הדרך הראשונה כוללת שימוש בסולם מדרגות והדום,
שניהם יציבים יחסית ובעלי רגליים מונעות החלקה. שימוש בהדום וסולם הוא אידיאלי, שכן ניתן למקם אותם מתחת לאזור העובש מבלי להחליק. אפשרות נוספת היא להשתמש בתמיסת ניקוי. הקפד להשתמש במחצלת מונעת החלקה מתחת לסולם. כך, נבגי העובש לא יפלו על אנשים, ולא תקבלו לוחות רצפה מוכי עובש.

כדי להסיר את העובש יש לזהות תחילה את מקור דליפת המים. בהתאם למקור, צמיחת העובש עשויה להיות שחור, כתום, חום או ירוק. אתה עשוי גם להבחין בשינוי צבע או בליטה. יש גם ריח מעופש. להיפטר מהעובש במהירות היא הדרך הטובה ביותר למזער את הסיכון להשפעות בריאותיות שליליות. בנוסף, תהליך ההסרה יהיה קל ומהיר יותר אם אתה יודע מה אתה עושה.

סימנים של נזקי מים

ייתכן שהבחנת בסימנים של נזקי מים בתקרה. אבל איך יודעים אם באמת נכנסים מים לתקרה? מהי דרך הפעולה הטובה ביותר? מה ניתן לעשות כדי לתקן את הנזק? ברוב המקרים, זה לא כל כך קשה כמו שאתה חושב לתקן נזקי מים בתקרה. להלן כמה טיפים שיעזרו לך לפתור את הבעיה. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד! ואם אתה לא בטוח, בקש מאיש מקצוע שיעזור לך.

קודם כל, כתמי מים לא תמיד מעידים על בעיות גדולות של נזקי מים. בהתאם לגיל ולמיקום, הכתם עשוי להיות סימן לדליפה לאחרונה או לכתם ישן יותר. במקרה של דליפה לאחרונה, נקודה בודדת באותו צבע עשויה להעיד על דליפה קטנה. יתר על כן, טבעות מרובות בצבעים שונים עשויות להיות נזילות מים מרובות. ככל שתזהה את הבעיה מוקדם יותר, כך ייטב.

גם תקרות שנפגעו במים נוטות לצנוח עקב משקל המים. אם אתה מבחין בצניחה ניכרת, יש סיכוי טוב שהמים גורמים לנזק משמעותי לתקרה שלך. אתה עלול להתפתות לפטור תקרות נפולות כבעיות מבניות, אבל הן לרוב סימנים לנזקי מים משמעותיים. אתה יכול גם לבדוק אם צבע מתקלף או צבע מבעבע. גם אם אתה לא יכול לראות את הנפילה, זה סימן לנזקי מים.