לצבוע את הדירה לבד או להזמין צבעי?

אתם מעוניינים לצבוע את הדירה שלכם, אך אתם לא בטוחים האם לצבוע אותה בעצמכם או להזמין צבעי. בבואנו לצבוע דירה, יש מספר שיקולים שיש לקחת בחשבון כאשר מקבלים את ההחלטה הזו. על מערכת השיקולים הזו נדבר במאמר הבא וזה יעזור לכם לקבל את ההחלטה האם לבצע את הצביעה בעצמכם או להזמין צבעי מקצועי לצביעת דירה. 

השיקול הראשון – המטרה של הצביעה

מתי צובעים דירה? יש אנשים שצובעים את הדירה כדי לחדש את הבית והניקיון שלו. רבים מהאנשים יבחרו לעשות זאת לקראת חג הפסח. יש אנשים שצובעים את הדירה כי הם רוצים להחזיר אותה נקייה לאחר תקופת השכירות. צביעת דירה בסיום שכירות לרוב מחייבת להחזיר אותה למצב שקיבלתם אותה, כולל תיקוני שפכטל במידת הצורך. ויש גם כאלו שפשוט מעוניינים בעיצוב מחדש והפעם הצביעה היא כבר לא מתבססת רק על הצבע הלבן, אלא על צבעים נוספים המתאימים לעיצוב הבית. אם מדובר בצביעה פשוטה עבור קירות לבנים שאינם מלוכלכים מאוד, בהחלט תוכלו לבצע את העבודה בעצמכם. אם מדובר בצביעה לעיצוב מחדש, מומלץ להזמין צבעי מקצועי. 

השיקול השני – האם צבענו דירה בעבר

אין מה לעשות, צביעת דירות זה מקצוע בפני עצמו ומי שלא עשה זאת בעבר, לא בטוח שידע לעשות זאת בצורה נכונה וטובה. צביעה של דירה מחייבת ידע ועבודת ידיים נכונה עם הצבע, עם המברשת ועם גלגלת הצבע. כאשר לא עושים צביעה בצורה נכונה, עלולים להישאר אזורים שצבועים פחות טוב או כמויות צבע שיוצרות מראה של טיפות על הקיר. אם אין לכם כלל ניסיון בצביעה, כדאי לכם לשקול הזמנה של צבעי מקצועי. כמו כן, לצבוע דירה זו עבודה לא פשוטה ומעייפת, אם לא ביצעתם זאת בעבר, יכול להיות שתפסיקו את הצביעה לאחר חדר אחד.
לצבוע את הדירה לבד או להזמין צבעי?

השיקול השלישי – האם יש בדירה תיקוני קיר שיש לבצע

אנשים רבים יבצעו צביעת קירות כאשר יש בקיר רטיבויות, חורים של מסמרים ודיבלים שיש לכסות ושברים או סדקים בקיר. תיקונים בקיר מהסוג הזה מחייבים עבודה מקצועית הכוללת גירוד של הקיר, השלמה עם חומרים מיוחדים כמו קלסימו וכיסוי באמצעות שפכטל. אלו ללא ספק עבודות מקצועיות שאדם שאינו עוסק במקצוע לא ידע לבצע אותם כמו צבעי מקצועי. אם יש לכם הרבה תיקונים בקיר, כדאי להזמין שירותי צבע לדירה ולקבל גם תיקונים מקצועיים וגם צביעה איכותית. 

השיקול הרביעי – צביעה אומנותית ועיצובית

אם החלטתם לצבוע את הדירה לצורך עיצוב מחדש, ללא ספק אתם צריכים צבעי מקצועי. צבעים מקצועיים מבינים בחומרי הצבע השונים, יודעים איך הצבע יראה על הקיר לאחר ערבוב גוונים וידעו לבצע את הצביעה בצורה מקצועית ויפה. כמו כן, ניתן לבקש מהם ביצוע של דוגמאות מגוונות על הקיר ולקבל עיצוב חדש ומרענן.